PROGRAM SENČENJE NA DELOVNEM MESTU ZA DIJAKE 3. LETNIKA SREDNJE ŠOLE VENO PILON AJDOVŠČINA – SMER GIMNAZIJA

Šolsko leto 2020/21

 

 

Mnenja dijakov:

 

Rada bi pohvalila zamisel za ta projekt, saj menim da dijakom veliko pomaga pri odločitvi o poklicu. (AK)

 

Zelo bi pohvalila mentorico. (EK)

 

Menim, da je to projekt, ki je potreben za vsakega. S tem dijaki spoznajo točno določen način dela za določen poklic, kar jim lahko pride prav pri nadaljnjih odločitvah za študij. (LM)

 

Senčenje je zelo koristno za dijake, saj ta izkušnja, pa čeravno le en dan, lahko dijaku popolnoma spremeni mišljenje o določenem poklicu, ki ga je do takrat imel. Lahko mu pomaga, da se pravilneje odloči za nadaljnjo študijsko pot. Izpostavila bi svojo mentorico, ki mi je povedala veliko stvari in tako s svojo prijaznostjo in srčnostjo naredila poseben vtis name. Zahvala gre tudi naši SŠ Veno Pilon Ajdovščina in Inštitutu za mladinsko politiko Ajdovščina ki mi je to senčenje omogočila. Priporočam in predlagam dijakom, da senčenje vzamejo resno, saj jim bodo lahko od tega odnesli le koristi. (NB)

 

Pohvalil bi sam program senčenja, saj se mi zdi, da bi morala vsaka šola izvajati to. (DB)

 

Je enkratna izkušnja, ne le za tvoj mogoče bodoči poklic, ampak tudi za to, da vidiš poklic, ki te je od vedno zanimal tudi, če ga ne misliš opravljati. Pohvalim lahko mentorico Nino Baša, ki je odlična v svojem delu in ker je predstavila poklic na tako zanimiv in poučen način. Je zelo dobra oseba, ki je res prava za to delo.(UŽ)

 

S senčenjem sem bil zelo zadovoljen in predlagam, da se ga vsi dijaki udeležijo, če je le mogoče. (VH)

 

Mislim, da je to zelo dobra delovna izkušnja, še posebej za gimnazijce, ki možnosti prakse nimajo in je to najbližje praksi. (AK)

 

Projekt mi je zelo všeč, saj lahko nam dijakom da boljši vpogled v to, ali je naš želen študij res primeren za nas in zakaj. Da nam možnosti sklepanja novih poznanstev, kar nam lahko pride prav v prihodnjih študijskih letih (npr. za možnosti opravljanja prakse, itd.). (AP)

 

Rad bi pohvalil delovno mesto, saj sem izvedel veliko informacij. (JR)

 

Izkušnja mi je bila zelo všeč, mentorica je odgovorila na vsa moja vprašanja in je poskrbela za sproščeno vzdušje, vesela sem, da sem lahko doživela to izkušnjo. (ML)

 

 

Kljub veliki zaposlenosti in hitremu spreminjanju pozicij so vsi zaposleni ustvarili prijetno in sproščeno vzdušje, z veseljem so odgovarjali na moja vprašanja in me vpletali v procese, ki so jih izvajali ter mi sproti razlagali kaj počnejo. Vesela sem, da sem lahko doživela to izkušnjo. (ML)

 

Senčenje je zelo pomembno za dijake, ki še ne vedo kam bi šli naprej ali mogoče premišljujejo kako bi njihov omišljen študij deloval v praksi. (NL)

 

Za dijake je senčenje poučno in koristno. (NG)

 

 

Obisk je bil zelo zanimiv in poučen. Senčenje je potrebna izkušnja za vsakega dijaka, ki si želi izvedeti kako izgleda delovno mesto. (RS)

 

Hvaležen sem, da sem imel možnost obiskati želeno delovno mesto. Ta izkušnja mi je razblinila dvome o nadaljnji izobraževalni poti. Želim si, da bi tudi dijaki v naslednjih letih imeli možnost izkusiti to izkušnjo. (TH)

 

Podjetje bi pohvalil, izkušnja je bila zelo zanimiva. Zanimivo je bilo, kako prijazni in preprosti so zaposleni. V splošnem bi projekt senčenja zelo pohvalil. (VS)

 

Senčenje si bom zapomnila kot zelo pozitivno izkušnjo, saj se mi je področje, ki me zanima, predstavilo z veliko zornih kotov in mi odgovorilo na veliko vprašanj, ki sem jih imela. Pomirilo je tudi nekatere pomisleke glede pravilnosti moje usmeritve. Svoja mentorja bi zelo pohvalila, saj sta mi podala veliko uporabnih informacij, odgovorila na vsa moja vprašanja in bila tudi zelo prijazna. Predlagam, da s senčenjem nadaljujete, saj sem prepričana, da bi bilo tudi veliko drugih dijakov veselih take izkušnje. (ZB)

 

Mislim, da je senčenje odlična izkušnja, po kateri se lahko dokončno odločiš o svoji nadaljnji poti. Je odlična možnost za spoznavanje poklica in upam, da bodo tudi naslednje generacije imele možnost senčenja. (ŽR)

 

Vsem dijakom bi priporočila senčenje, saj zelo pomaga pri enih najbolj pomembnih življenjskih odločitvah. (KK)

 

Projekt senčenja se mi zdi zelo dobra ideja, ki da dijakom vpogled v dejanska dela, ki jih bodo dijaki opravljali po končanem faksu.(AM)

 

 

Mnenja mentorjev:

Program se mi zdi super, saj mogoča dijakom gimnazij vpogled v delovanje podjetji. Tudi delodajalci vidimo, kateri dijaki so po načinu delovanja, energiji in vedoželjnosti potencialni kader v katerega bi podjetje vlagalo.

 


Lepa izkušnja.

 


Z veseljem sem sprejel dijaka na senčenje na delovnem mestu, kjer je lahko iz prve roke spoznal moje delo. Verjamem, da senčenje prinese dijakom številne koristi, predvsem pa vpogled v področje dela, ki jih zanima.

 


Brez predlogov. Samo senčenje, čeprav s trenutnimi omejitvami, se je izvedlo na visoki ravni.

 


Menim, da je to izredno koristen program za dijake, ki se odločajo za poklic. Tako lahko iz prve roke dobijo odgovore na vprašanja o poklicni poti ter hkrati v živo tudi vidijo delovno mesto »v akciji«. Hvala vam za trud in zelo dobro, dosledno in uspešno organizacijo senčenja!

 


Hvala vam za trud in zelo dobro, dosledno in uspešno organizacijo senčenja!

 


Projekt zelo pozdravljam, saj omogoča, da se mladostnik kvalitetno seznani z različnimi vidiki dela v poklicu, ki ga zanima, ter tudi pridobi koristne informacije glede študija. Pridobljena izkušnja je zagotovo zelo pomembna pri odločanju glede poklicne poti.

 


Dobra priložnost za dijake za vpogled v realno delovno okolje v smereh, ki jih zanimajo.

 


Zelo dobro, da lahko dijaki spoznajo panoge, ki jih zanimajo.
Super projekt. Kar tako naprej.

 


Senčenje se mi zdi zelo koristno ter uporabno za odločanje dijakov, za njihovo karierno ter prihajajoče udejstvovanje v različnih sferah življenja.
Projekt se mi zdi super z vidika ozaveščanja mladih o obstoječih možnostih, ki se jim ponujajo na področju zaposlovanja in njihove karierne poti. Kot vedno z velikim veseljem sodelujem, saj udejstvovanje smatram kot nekaj, kar vračam družbi, ki nudi platformo za moje poslovno udejstvovanje.

 


Naj bo senčenje 8h.

 


Projekt senčenja se mi zdi res koristen in po mojem mnenju lahko dijakom zelo olajša izbiro ustrezne poklicne poti.

 


Senčenje se mi zdi res super. Z veseljem nadaljujem s tem.

 


Projekt se mi zdi super z vidika ozaveščanja mladih o obstoječih možnostih, ki se jim ponujajo na področju zaposlovanja in njihove karierne poti. Kot vedno z velikim veseljem sodelujem, saj udejstvovanje smatram kot nekaj, kar vračam družbi, ki nudi platformo za moje poslovno udejstvovanje.

Uporabljamo piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje, za zagotavljanje podpore socialnih omrežij in za analizo prometa. View more
Cookies settings
Sprejmem
Zavrnem
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Who we are

Our website address is: https://www.mladi-in-obcina.si.

What personal data we collect and why we collect it

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Contact forms

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Analytics

Who we share your data with

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.

Your contact information

Additional information

How we protect your data

What data breach procedures we have in place

What third parties we receive data from

What automated decision making and/or profiling we do with user data

Industry regulatory disclosure requirements

Save settings
Cookies settings