Senčenje na delovnem mestu v Ajdovščini

Senčenje na delovnem mestu je program Inštituta za mladinsko politiko in Srednje šole Veno Pilon iz Ajdovščine, ki ga letos izvajajo že četrto leto. Dijaki, ki se odločajo za prihodnji študij in poklicno kariero, imajo priložnost spoznati poklice, ki jih želijo opravljati. Tako izbrane ustanove s svojimi mentorji ponudijo dijakom možnost spoznavanja delovnega okolja ter nalog in dolžnosti svojih zaposlenih. Mentorji predstavijo dijakom pomen strokovnega znanja in odgovornega dela. V letošnjem šolskem letu se je v Ajdovščini v program vključilo 41 dijakov, ki obiskujejo tretji letnik gimnazijskega programa in smer predšolske vzgoje. Ker je večina spoznala dva poklica, je bilo izvedenih 64 senčenj v 33 ustanovah, kjer je dijake sprejelo 43 mentorjev. V letošnjem letu se je programu pridružil tudi Srednješolski center Postojna z gimnazijskimi oddelki 3. letnikov v Postojni in Ilirski Bistrici. Za progam se zanimajo tudi druge šole v Sloveniji.

 

Številni dijaki so za svojo študijsko izbiro še dodatno motivirani, drugi odkrijejo nove cilje in tudi izzive, kot so dobri obeti počitniškega dela, prakse in tudi morebitne prihodnje zaposlitve v domačem okolju.

 

V šolskem letu 2021/2022 so za dijake Srednje šole Veno Pilon svoja vrata odprle naslednje ustanove: Veterinarska bolnica Vipava, Arhitektura in oblikovanje Sanja Premrn, Psihoterapija Nadeja, Zdravstveni dom Ajdovščina, Laboratorij v ZD Ajdovščina, Center za krepitev zdravja, Lekarna Ajdovščina, INCOM d. o. o., Vida Mali Lemut, odvetnica, Kondicijsko trenerstvo LAP, Primorske novice, enota Nova Gorica, Arhitekturni studio Pikaplus, Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Okrožno sodišče v Novi Gorici, Splošna bolnišnica »dr. Franca Derganca« Nova Gorica, Janez let, Ljubljana, Gaberit nepremičnine Matija Ceket sp., Akademija umetnosti Univerze v Novi Gorici, Policijska postaja Ajdovščina, BB dermatologija, d. o. o, TAXA d. o. o. Ajdovščina, Prevajalska zadruga Soglasnik, Ljubljana, Veterinarska ambulanta Ajdovščina, Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano, lokacija Nova Gorica, Dušan Mesesnel, športni fizioterapevt, Fakulteta za naravoslovje, Ajdovščina, Univerza v Novi Gorici, Metal Design, d. o. o, Infinitiy Sport, Nova Gorica, Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica, Tea Goljevšček, Oblikovanje vidnih komunikacij, Center za socialno delo severna Primorska, enota Ajdovščina, Osnovna šola Šturje, Otroški vrtec Ajdovščina.

 

Na srečanju v Ajdovščini, 8. 6. 2022, je ravnatelj Srednje šole Veno Pilon podelil zahvale mentorjem. Dr. Alenka Rebula Tuta je v predavanju z naslovom  »Kako predati svojo izkušnjo mladim, ki iščejo svojo pot? Kako jim pomagati, da prepoznajo svoje sposobnosti?« posredovala številne umeritve za kakovostno delo z mladimi in tudi oblikovanju skupnosti sodelovanja na delovnem mestu.

Zahvaljujemo se vsem ustanovam in mentorje, ki so dale mladim priložnost za izjemno izkušnjo. Posebna zahvala gre tudi podjetju Mlinotest za sladke dobrote, ki so obogatile družabni del srečanja.

 

Senčenje na delovnem mestu je izobraževalni program, ki ponuja dijakom in njihovim mentorjem dragoceno izkušnjo: skupaj oblikujemo  nevidno, a izjemno močno tkivo skupnosti, ki se odlikuje po pripadnosti, ustvarjanju v varnem zavetju, napredovanju in razvoju.

Uporabljamo piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje, za zagotavljanje podpore socialnih omrežij in za analizo prometa. View more
Cookies settings
Sprejmem
Zavrnem
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Who we are

Our website address is: https://www.mladi-in-obcina.si.

What personal data we collect and why we collect it

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Contact forms

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Analytics

Who we share your data with

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.

Your contact information

Additional information

How we protect your data

What data breach procedures we have in place

What third parties we receive data from

What automated decision making and/or profiling we do with user data

Industry regulatory disclosure requirements

Save settings
Cookies settings